Serdecznie polecamy lekturę tekstów pani prof. Heleny Dodziuk z Polskiej Akademii Nauk. Są poświęcone między innymi nanotechnologii i drukowi 3D. Można je znaleźć pod adresem:

dydaktyka.fizyka.umk.pl/nowa_strona/?q=node/415

W naszej bazie opublikowaliśmy zadania kwalifikacyjne na warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na Wasze rozwiązania czekamy tylko do 31 grudnia.

Choć są to warsztaty, na których wymagana jest sprawność programistyczna, nie oznacza to, że są adresowane wyłącznie do osób zainteresowanych informatyką. Umiejętność modelowania np. zjawisk fizycznych, czy procesów społecznych, bardzo przydaje się w bardzo wielu dziedzinach nauki.

Jako OPP z 30-letnią tradycją, mamy sprawdzone pomysły, ogromne doświadczenie i rzeszę zaangażowanych współpracowników. Mamy liczne sukcesy i powody do dumy.Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc działać jeszcze skuteczniej.

Przekaż 1 procent PIT zdolnej młodzieży.

Wspierając nasze stowarzyszenie możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze zostaną mądrze zainwestowane w potencjał intelektualny utalentowanych dzieci.

7 grudnia odeszła od nas Joanna Jopek, jedna z naszych najzdolniejszych podopiecznych. Była stypendystką Funduszu w latach 2004-2006. Całą swoją pasję i talent poświęciła teatrowi. Pierwsze swoje kroki w nauce stawiała śmiało i mądrze. Będzie nam brakowało kolejnych.

Żegnamy Joasię z głębokim żalem. Będziemy o niej pamiętać.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zaczyna kolejną serię zajęć dla najzdolniejszych uczniów. Od rozpoczęcia programu pomocy wybitnie zdolnym minęły już 32 lata. W listopadzie ruszyły zajęcia z różnych dziedzin. Nieodpłatnie biorą w nich udział zdolne dzieci z całej Polski.

Kolejne warsztaty badawcze, obozy naukowe, spotkania i konsultacje organizujemy dla nich przez okrągły rok.

Nasze koncerty wróciły do Łazienek Królewskich w Warszawie! Na najbliższy - i ostatni w tym roku - zapraszamy w sobotę 20 grudnia 2014 o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Uwaga! Mamy jeszcze wolne miejsca na liście chętnych na warsztaty matematyczne w Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej.

Wszystkich zakwalifikowanych w tym roku uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich zapraszamy do zapisywania się na planowane w tym roku szkolnym zajęcia. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się już wkrótce!

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 7 grudnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Nasze XIX Spotkania Humanistyczne będą poświęcone w dużej mierze 20-leciu międzywojennemu. Odbędą się w dniach 29 listopada - 7 grudnia 2014 częściowo w stolicy Małopolski, ale cześciowo - również w Zakopanem.

Zakwalifikowanych uczestników prosimy o przygotowanie się do zajęć.

Nominacje 2014

W niedzielę 16 listopada 2014 na Zamku Królewskim w Warszawie Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci inaugurował 32. rok programu pomocy wybitnie zdolnym. Głównymi bohaterami uroczystości było pół setki nowych stypendystów Funduszu.

W roku szkolnym 2013/2014 zarząd stowarzyszenia przyjął do programu 529 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich 16 województw. Wśród nich jest 344 młodych naukowców, 139 muzyków, 36 plastyków i 10 tancerzy baletowych.

W niedzielę 16 listopada 2014 na Zamku Królewskim w Warszawie Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci inauguruje 32. rok programu pomocy wybitnie zdolnym. Głównymi bohaterami uroczystości jest pół setki nowych stypendystów Funduszu.

W roku szkolnym 2013/2014 zarząd stowarzyszenia przyjął do programu 529 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich 16 województw. Wśród nich jest 344 młodych naukowców, 139 muzyków, 36 plastyków i 10 tancerzy baletowych.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 22 listopada 2014 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wszystkich zakwalifikowanych w tym roku uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich zapraszamy do zapisywania się na planowane w tym roku szkolnym zajęcia. Niektóre warsztaty rozpoczynają się już wkrótce!

Zapisy prowadzimy w serwisie baza.fundusz.org - tam, gdzie odbywała się rekrutacja do programu.

Zaloguj się i zgłoś się na obozy i warsztaty, które Cię interesują!

Wszystkich zakwalifikowanych w tym roku uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich zapraszamy do zapisywania się na planowane w tym roku szkolnym zajęcia. Niektóre warsztaty rozpoczynają się już wkrótce! Zapisy prowadzimy w serwisie baza.fundusz.org - tam, gdzie odbywała się rekrutacja do programu.

Nasze koncerty wracają do Łazienek Królewskich w Warszawie! Na najbliższy zapraszamy w sobotę 8 listopada 2014 o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego. Pan Profesor od wielu lat współpracował z Funduszem - jeszcze parę tygodni temu pracował przy rekrutacji do naszego programu.

Zawsze mogliśmy liczyć na Jego życzliwość.

Będzie nam Go bardzo brakowało.

Prowadzisz samodzielne badania jeszcze przed maturą? Nie jesteś wyjątkiem! Przygotuj pracę naukową i weź udział w 21. polskiej edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE!

Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć nagrody pieniężne i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych. Ale przede wszystkim to wspaniała szansa spotkania innych młodych pasjonatów nauki, która procentuje przez długie lata.

Na nasz kolejny koncert zapraszamy w niedzielę 19 października o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Dobiegła już końca analiza wniosków do programu pomocy wybitnie zdolnym na ten rok szkolny. Wyniki roześlemy w październiku. Pierwsze zajęcia dla Młodych Naukowców - w listopadzie.

Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji, a osoby przyjęte do programu otrzymają propozycje zajęć, w których będą mogły wziąć udział.

Uwaga: nie udzialamy informacji o wynikach telefonicznie!

Serdecznie zapraszamy na Poplenerową Wystawę Prac Młodych Plastyków. Wystawę można oglądać w dniach 1-31 października 2014 w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Kazimierzowski, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa).

Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas pleneru malarskiego w ramach Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Rzeczpospolita mniej znana, które odbywały się w Złotym Potoku w pierwszej połowie sierpnia.

W dniach 19-24 września w Warszawie odbywały się międzynarodowe finały 26. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014 Warsaw).

1. nagrody w wysokości 7000 EUR i nagrody honorowe zdobyli fizyk z Czech Luboš Vozdecký, oraz trójka Portugalczyków: Mariana de Pinho Garcia, Matilde Gonçalves Moreira da Silva (biolożki) i João Pedro Estácio Gaspar Gonçalves de Araújo (matematyk).

W poniedziałek 22 września 2014 roku, o godz. 16:00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Robert Huber wygłosi wykład otwarty w języku angielskim pt. How I became a Scientist and Protein Crystallographer?.

Ten niemiecki biochemik (Max-Planck-Institut für Biochemie, Monachium, Niemcy), członek Max-Planck-Gesellschaft, został Laureatem Nagrody Nobla w roku 1988 w dziedzinie chemii za wyznaczenie trójwymiarowej struktury centrum reakcji fotosyntezy u bakterii. Zapraszamy!

Drodzy Absolwenci Programu!

Znajdźcie chwilę na wypełnienie ankiety podsumowującej Wasz udział w naszych zajęciach w ubiegłym roku szkolnym i latach poprzednich. 

Wypełnienie krótkiego formularza zajmie parę minut.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Zagramy w sobotę 20 września 2014 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

W dniach 19-24 września w Warszawie odbędą się międzynarodowe finały Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014).

To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Polskę będą reprezentować badaczka trzmieli ze Słupska, fizyk z Poznania i językoznawca z Warszawy. 

Międzynarodowe finały EUCYS 2014 organizuje Uniwersytet Warszawski razem z Centrum Nauki Kopernik i Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja PZU.

Podkategorie

informacje prasowe