Zachęcamy uczniów w wieku 13-18 lat do zgłaszania swoich pomysłów naukowych do czwartej edycji Google Science Fair. Czas składania prac w tym międzynarodowym konkursie mija 12 maja.

16 kwietnia mija dziesięć lat od śmierci współzałożyciela Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, wybitnego socjologa profesora Jana Szczepańskiego.

Profesor był nie tylko bardzo pracowitym uczonym, zasłużonym dla nauki. Był też bardzo aktywnym działaczem społecznym.

W czasie długiego weekendu majowego w Serocku n. Narwią spotka się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W tym roku obóz rozpoczyna się w czwartek 24 kwietnia i kończy w niedzielę 4 maja. Młodsi uczestnicy biorą w nim udział nieco krócej. Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości pokrywa Fundusz.

We wtorek 8 kwietnia w Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Stefanii Światłowskiej.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 13 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.  

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 30 marca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności. 

W dniach 21-23 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się kolejny Festiwal Młodych Badaczy Odkrycia. To spotkanie kilkudziesięciorga zdolnych uczniów z całej Polski – będą warsztaty dla uczniów i nauczycieli, zwiedzanie wystaw Kopernika, specjalny koncert pod kopułą Nieba Kopernika i – co ważniejsze – atrakcje otwarte dla zwiedzających.

Wakacyjny obóz historyczno-matematyczno-przyrodniczy, 19 lipca - 2 sierpnia 2014 w Pasterce (Góry Stołowe). Publikujemy zadania kwalifikacyjne z biologii, historii i matematyki (do wyboru).

Na rozwiązania czekamy do końca kwietnia. Wyniki kwalifikacji będą znane w maju.

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Tym razem zagramy w sobotę 15 marca 2014 o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie (Sala Widowiskowa).

Polecamy udział w wyjątkowych zajęciach! Podczas Warsztatów MasterClasses uczniowie szkół średnich zapoznają się z elementami fizyki cząstek elementarnych i samodzielnie analizują dane z Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) w CERN.

Warsztaty z fizyki cząstek odbywają się w kilku miastach Polski.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż z udziałem autorów prac 13 lutego 2014 r. (czwartek), godz. 12.00 do Galerii ABAKUS SCEK przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie.

Na dorocznej wystawie prezentowane będą prace uczestników programu Funduszu o uzdolnieniach plastycznych z całej Polski w wieku od jedenastego do dziewiętnastego roku życia.

Serdecznie zapraszamy na naszą doroczną wystawę do Galerii ABAKUS SCEK przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie.

Prezentujemy na niej prace uczestniczek i uczestników programu Funduszu o uzdolnieniach plastycznych z całej Polski w wieku od jedenastego do dziewiętnastego roku życia.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 16 lutego o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Macieja Gellera. Był nie tylko świetnym fizykiem i znakomitym popularyzatorem, ale też szlachetnym i dzielnym człowiekiem. Przez wiele lat współpracował z Funduszem prowadząc zajęcia dla młodych ludzi.

Wspierał nas także jako dyrektor Festiwalu Nauki i zawsze mogliśmy liczyć na Jego życzliwość.

Poznaliśmy finalistów polskich eliminacji 26. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). Jurorzy nie mieli łatwego zadania...

W wyniku debaty, analizy prac i ich recenzji, Jury wybrało 20 najciekawszych projektów. Ich autorki i autorów zapraszamy do Warszawy na marcowy Festiwal Młodych Badaczy "Odkrycia".

Konkurs jest interdyscyplinarną rywalizacją najlepszych polskich projektów uczniowskich, a Polska bierze w nim udział już po raz dwudziesty.

Serdecznie zapraszamy na trzy publiczne koncerty naszych stypendystów, które organizujemy na początku lutego w Zakopanem.

Na pierwszy z trzech koncertów zapraszamy we wtorek 4 lutego o godzinie 17:00 do Galerii Władysława Hasiora (ul. Jagiellońska 18b). Drugi odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 17:00 w willi ATMA (Muzeum Karola Szymanowskiego, ul. Kasprusie 19). Na koniec - w niedzielę 9 lutego o godzinie 18:00 w Teatrze Witkacego (ul. Chramcówki 15) - organizujemy Koncert Muzyki Kameralnej.

Jak co roku, Fundusz może zarekomendować kilkoro uczestników Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym do udziału w odbywających się poza Polską warsztatach, obozach naukowych i stażach.  

Do 21 stycznia czekamy na Wasze zgłoszenia!

Uczestniczki i uczestnicy naszego programu zainteresowani udziałem w warsztatach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego mają czas do 27 stycznia na nadesłanie rozwiązań zadań kwalifikacyjnych.

Zadania można pobrać (po zalogowaniu) z naszego serwisu baza.fundusz.org.

Osoby zainteresowane informatyką i rozmaitymi dziedzinami nauk przyrodniczych serdecznie zachęcamy do rozwiązywania zadań kwalifikacyjnych na nadchodzące warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Przedłużamy termin nadsyłania rozwiązań do 15 stycznia.

Działamy od ponad 30 lat. Pomogliśmy tysiącom zdolnych dzieci. Dziś  to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci... Zmieniają świat na lepsze.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (OPP). Rozliczając podatek dochodowy, możesz wspomóc naszą działalność.

Interesujesz się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką, fizyką?

Świetnie! Chcesz się nauczyć czegoś więcej? Fantastycznie! Aby spełnić marzenia o kosmicznych misjach, niecodziennych przygodach i niezapomnianych wakacjach wystarczy, że weźmiesz udział w II edycji konkursu ASTROBOT

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę www.astrobot.pl. Termin zgłaszania prac upływa 12 lutego 2014.

Na pierwszy koncert w nowym roku zapraszamy w niedzielę 19 stycznia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

W naszej bazie opublikowaliśmy zadania kwalifikacyjne na warsztaty w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, a także na warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Zadania czekają również na fizyków...

Termin nadsyłania zadań na warsztaty w OEIiZK upływa 27 stycznia, a na warsztaty w ICM UW - już 6 stycznia. 2 lutego upływa termin zgłaszania rozwiązań na marcowe warsztaty badawcze na Wydziale Fizyki UW, a już 16 grudnia należy przesyłać do bazy rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na warsztaty badawcze w Instytucie Fizyki PAN.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zaczyna kolejną serię zajęć dla najzdolniejszych uczniów. Od rozpoczęcia programu pomocy wybitnie zdolnym minęło już ponad 30 lat. W listopadzie ruszyły zajęcia z różnych dziedzin. Nieodpłatnie biorą w nich udział zdolne dzieci z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy na nasz ostatni koncert w tym roku!

Zagramy w niedzielę 8 grudnia 2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.