W poniedziałek 22 września 2014 roku, o godz. 16:00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Robert Huber wygłosi wykład otwarty w języku angielskim pt. How I became a Scientist and Protein Crystallographer?.

Ten niemiecki biochemik (Max-Planck-Institut für Biochemie, Monachium, Niemcy), członek Max-Planck-Gesellschaft, został Laureatem Nagrody Nobla w roku 1988 w dziedzinie chemii za wyznaczenie trójwymiarowej struktury centrum reakcji fotosyntezy u bakterii. Zapraszamy!

Drodzy Absolwenci Programu!

Znajdźcie chwilę na wypełnienie ankiety podsumowującej Wasz udział w naszych zajęciach w ubiegłym roku szkolnym i latach poprzednich. 

Wypełnienie krótkiego formularza zajmie parę minut.

Choć Wasz udział w programie dobiega końca, bardzo nam zależy na utrzymaniu kontaktu z Wami! Może zechcecie wrócić na nasze obozy - już w roli prowadzących i tutorów?

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Zagramy w sobotę 20 września 2014 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

W dniach 19-24 września w Warszawie odbędą się międzynarodowe finały Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2014).

To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Polskę będą reprezentować badaczka trzmieli ze Słupska, fizyk z Poznania i językoznawca z Warszawy. 

Międzynarodowe finały EUCYS 2014 organizuje Uniwersytet Warszawski razem z Centrum Nauki Kopernik i Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja PZU.

Rozpoczynamy kolejny sezon koncertów Młodych Wirtuozów. Na nasz najbliższy koncert zapraszamy w niedzielę 7 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Polecamy staż w ciekawym miejscu! Naszych stypendystów zaprasza zespół dra hab. n. med. Pawła Włodarskiego z Laboratorium Zaawansowanych Biotechnologii w CEPT Warszawskiego Uniwesytetu Medycznego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 17 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy naszą na wystawę poplenerową - tym razem gościmy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. GALERIA PO SCHODKACH, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, ul. Częstochowska 1.

Otwarcie wystawy z chwilą muzyki odbędzie się w środę 13 sierpnia o godz. 16:30.

Otwarte koncerty uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Rzeczpospolita mniej znana.

Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Uczestniczki i uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym wciąż zachęcamy do zorganizowania sobie letniego stażu badawczego w wybranej jednostce uniwersytetu, politechniki, lub instytucie PAN.

Wielu współpracujących z nami naukowców bardzo chętnie wpuści Was do swojego laboratorium. Wystarczy poprosić...

Pomożemy w takim przedsięwzięciu, zapewniając uczestnikom naszego programu nocleg i wyżywienie.

View the embedded image gallery online at:
http://ww.fundusz.org/aktualnosci#sigFreeIdefdc4f6c91

Zdjęcia ze Złotego Potoku - Sebastian Soberski

Wakacje rządzą się swoimi prawami i my je (częściowo) respektujemy. Latem organizujemy dwa kultowe obozy: "Pasterkę" i "Plener", organizujemy też staże badawcze. A miłośnicy filmu na ostatnie zajęcia w tym roku akademickim załapią się jeszcze we wrześniu.

Drużyna nastoletnich inżynierów w składzie: Tomasz Cienkowski z Tłuchowa, Julian Molski z Poznania, Agnieszka Osińska z Torunia, Mateusz Sieniawski z Olsztyna, Zofia Sorbjan z Warszawy wróciła już z wyprawy za koło podbiegunowe – do miejscowości Andøya w Norwegii. Odwiedzili tam bazę rakietową Europejskiej Agencji Kosmicznej.

To była główna nagroda w Konkursie Astronautyczno-Robotycznym dla Gimnazjalistów ASTROBOT. Finał 2. edycji konkursu zorganizowaliśmy w marcu w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach XII Festiwalu Róż w Warszawie. Sobota 12 lipca 2014, godz. 17.00, Ogród Botaniczny UW, Al. Ujazdowskie 4.

Jest już po terminie. Jednak nasz formularz rekrutacyjny baza.fundusz.org/rejestracja jeszcze działa. Spóźnialscy kandydaci mogą się zarejestrować, byle nie przesadzili z tym spóźnieniem.

Najważniejszy jest tekst Twojej wypowiedzi (a także - prace plastyczne w przypadku plastyków i opinia nauczyciela w przypadku muzyków). Solidnie przemyśl treść i formę Twojego wniosku o przyjęcie do programu. A zarejestruj się już teraz!

Nie wpadaj w panikę. Nasz formularz rekrutacyjny baza.fundusz.org/rejestracja nadal działa w lipcu. Spóźnialscy kandydaci mogą się zarejestrować, byle nie przesadzili z tym spóźnieniem.

Najważniejszy jest tekst Twojej wypowiedzi (a także - prace plastyczne w przypadku plastyków i opinia nauczyciela w przypadku muzyków). Zamiast nerwowo klikać nasz formularz dziś przed północą, solidnie przemyśl treść i formę Twojego wniosku o przyjęcie do programu.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 29 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Tegorocznych maturzystów - nie tylko uczestników naszego programu - zachęcamy do udziału w sierpniowym obozie naukowym organizowanym przez Collegium Invisibile.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 czerwca.

Niestety, w tym roku szkolnym nie przyjmujemy już nowych wniosków o dofinansowanie kursów muzycznych.

Pula środków na ten cel wyczerpała się.

Zapraszamy na koncert utalentowanych nastolatków w sobotę 14 czerwca 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

Chociaż działamy już ponad 30 lat, w polskich szkołach - również tych najlepszych - jest wielu uczniów, którzy bardzo skorzystaliby na udziale w naszym programie, ale o nas nie słyszeli. Mamy do nauczycieli wielką prośbę o wsparcie naszej akcji informacyjnej. Możemy się odwdzięczyć!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, takich jak: obozy naukowe, staże badawcze, seminaria, organizuje warsztaty naukowe, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy; stypendystom pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych.

Na koniec każdego roku szkolnego uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym prosimy o pisanie i nadsyłanie sprawozdań z całorocznej pracy.

Sprawozdanie jest podstawowym dokumentem rozpatrywanym przy kwalifikacji na następny rok.

Prosimy też o przesłanie zaległych sprawozdań z zajęć, w których wzięliście udział. Termin upływa 30 czerwca.

Napiszcie jak rozwijaliście swoje pasje w mijającym roku szkolnym, czego ważnego i ciekawego się nauczyliście, co sprawiało wam największe trudności i czy udało się wam je przezwyciężyć.

Prowadzisz samodzielne badania jeszcze przed maturą? Nie jesteś wyjątkiem! Przygotuj pracę naukową i weź udział w 21. polskiej edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE!

Trwają przygotowania do międzynarodowych finałów EUCYS 2014, które odbędą się we wrześniu w Warszawie. Z ramienia Komisji Europejskiej organizuje je Uniwersytet Warszawski razem z Centrum Nauki Kopernik i Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Fundacja PZU.

Rozpoczęły się warsztaty robotyczne w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie dla uczniów gimnazjum, które wspólnie z Centrum organizujemy tej wiosny po raz pierwszy.

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w sobotę 31 maja 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Uczestniczki i uczestników programu z klas III gimnazjum oraz licealistów zapraszamy na dodatkowe 2-dniowe seminarium matematyczne organizowane przez dr Joannę Jaszuńską z Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej.

Seminarium będzie poświęcone grom i odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Podkategorie

informacje prasowe