Na koncert Młodych Wirtuozów zapraszamy w sobotę 11 kwietnia 2015 o godzinie 18:00 do Pałacu na Wyspie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Dla miłośników muzyki nasze koncerty są okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

W niedzielę 22 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2015).

To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Na finałach EUCYS 2015 w Mediolanie będą nas reprezentować dwie specjalistki od biotechnologii, dwaj fizycy i astronomka.

Wiosnę witamy w tym roku na Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Festiwal zaczniemy... zaćmieniem Słońca, a potem będzie jeszcze fajniej! W niedzielę 22 marca zapraszamy do CNK na dzień otwarty!

Częścią Festiwalu Odkrycia jest finał Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EU Contest for Young Scientists).

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 28 marca 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

W roku 2015 w ramach projektu „Zapytaj fizyka” Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego organizuje serię wykładów popularnonaukowych, które wygłaszane będą przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki. Wykłady te odbywają się mniej więcej raz na miesiąc w nowej siedzibie wydziału (ul. Pasteura 5, sala 0.03).

12 marca o godz. 18:00 wykład dr. Stanisława Bajtlika. Polecamy!

Wakacyjny obóz historyczno-matematyczno-przyrodniczy, 19 lipca - 2 sierpnia 2015 w Pasterce (Góry Stołowe). Publikujemy zadania kwalifikacyjne z biologii, historii i matematyki (do wyboru).

Na rozwiązania czekamy do 11 maja. Wyniki kwalifikacji będą znane w maju.

XXI Warsztaty Muzyczne KFnrD odbywają się w dniach 7 – 21 lutego 2015 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Są to warsztaty muzyki kameralnej. Oprócz zajęć z kameralistyki zorganizowaliśmy wykłady oraz lekcje otwarte dla wszystkich muzyków ze znakomitymi profesorami i solistami (także dawnymi stypendystami Funduszu).

Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapraszają wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką do udziału w III już edycji konkursu astronautyczno-robotycznego.

Termin nadsyłania prac upływa już 28 lutego!

Uroczysty Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie odbędzie się w  niedzielę 8 marca 2015 o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Serdecznie polecamy udział w spotkaniach Koła Naukowego dla uczniów szkół średnich przy Instytucie Fizyki PAN.

Dyrekcja Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci serdecznie zapraszają na WYSTAWĘ PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym.

Wernisaż z udziałem autorów prac odbędzie się 12 marca 2015 (czwartek), godz. 12.00 w Galerii Abakus SCEK Warszawa, Stare Miasto, ul. Jezuicka 4.

W piątek 20 lutego o 19:00 otwarty koncert naszych stypendystów zakończy Warsztaty Muzyczne KFnrD w Lusławicach. Zobacz transmisję na żywo!

W dniach 7–21 lutego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach organizujemy warsztaty muzyki kameralnej.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 15 lutego o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Żegnamy ze smutkiem dr Danutę Nakoneczną, niezwyłego i twórczego padagoga. Była bardzo aktywna w tworzeniu i realizacji programu pomocy wybitnie zdolnym.

Pozostanie w naszej pamięci.

Powoli zbliża się finał Polskiej Edycji 27. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EU Contest for Young Scientists). To prestiżowy unijny konkurs najlepszych uczniowskich projektów badawczych z różnych dziedzin. 21 stycznia jurorzy wyłonili dwadzieścia prac, których autorzy będą mogli osobiście przedstawić wyniki badań oraz przedyskutować je z jury w trakcie marcowego Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w warszawskim CNK. Już teraz zapraszamy do udziału w Festiwalu!

8 i 20 lutego serdecznie zapraszamy na nasze dwa otwarte koncerty w Lusławicach (niedaleko Tarnowa).

W dniach 7–21 lutego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach organizujemy XXI Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W najbliższy piątek 16 stycznia o godzinie 17:00 zapraszamy do Instytutu Filologii Klasyczniej UW przy ul. Krakowskie Przemieście 1 w Warszawie (sala 103).

Maria Mach opowie o dialogach platońskich jako o antycznych scenariuszach teatralnych.

W naszej bazie czekają już zadania kwalifikacyjne na tegoroczne warsztaty informatyczne w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Warsztaty odbędą się w dniach 25 lutego - 1 marca.

Na rozwiązania zadań czekamy do 3 lutego.

Pamiętajcie, że - nawet, jeśli zadania okażą się dla Was bardzo trudne - warto przesłać choćby szkice rozwiązań i rozwiązania fragmentaryczne.

W dniach 24-25 stycznia dla naszych podopiecznych o uzdolnieniach plastycznych organizujemy konsultacje plastyczne, podczas których uczniowie będą mogli pokazać swoje prace artystom plastykom współpracującym z Funduszem oraz poznać bliżej koleżanki i kolegów o podobnych zainteresowaniach.

Dla starszych uczniów planujemy dodatkowo m. in.: zwiedzanie wystawy Postęp i higiena w Galerii Zachęta oraz warsztaty i spotkania z dawnymi stypendystami Funduszu.

Na nasz pierwszy koncert w nowym roku zapraszamy w niedzielę 25 stycznia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności. Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Możemy zarekomendować kilkoro uczestniczek i uczestników tegorocznego Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym do udziału w odbywających się poza Polską warsztatach, obozach naukowych i stażach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.

Termin nadsyłania zgłoszeń do naszego biura upływa już 5 stycznia! Więcej informacji w tym dokumencie: o_wyjazdach_zagranicznych_2015.pdf

Serdecznie polecamy lekturę tekstów pani prof. Heleny Dodziuk z Polskiej Akademii Nauk. Są poświęcone między innymi nanotechnologii i drukowi 3D. Można je znaleźć pod adresem: dydaktyka.fizyka.umk.pl/nowa_strona/?q=node/415

W naszej bazie opublikowaliśmy zadania kwalifikacyjne na warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na Wasze rozwiązania czekamy do środy 7 stycznia.

Choć są to warsztaty, na których wymagana jest sprawność programistyczna, nie oznacza to, że są adresowane wyłącznie do osób zainteresowanych informatyką. Umiejętność modelowania np. zjawisk fizycznych, czy procesów społecznych, bardzo przydaje się w bardzo wielu dziedzinach nauki.

Jako OPP z 30-letnią tradycją, mamy sprawdzone pomysły, ogromne doświadczenie i rzeszę zaangażowanych współpracowników. Mamy liczne sukcesy i powody do dumy. Potrzebujemy Twojej pomocy, by móc działać jeszcze skuteczniej.

7 grudnia odeszła od nas Joanna Jopek, jedna z naszych najzdolniejszych podopiecznych. Była stypendystką Funduszu w latach 2004-2006. Całą swoją pasję i talent poświęciła teatrowi. Pierwsze swoje kroki w nauce stawiała śmiało i mądrze. Będzie nam brakowało kolejnych.

Żegnamy Joasię z głębokim żalem. Będziemy o niej pamiętać.

Podkategorie

informacje prasowe