Na nasz pierwszy koncert po wakacjach zapraszamy w niedzielę 11 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Projekt Weinberg ma upamiętnić 20. rocznicę śmierci Mieczysława Weinberga i 115. rocznicę urodzin Szymona Laksa.

Koncert Projektu Weinberg z muzyką obu tych zapomnianych polsko-żydowskich kompozytorów odbędzie się 16 września o godzinie 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Minął już termin nadsyłania i uzupełniania zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym na następny rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów.

O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesor Teresy Manasterskiej wybitnej pianistki, kameralistki i pedagog.

Pani Profesor - wychowawca wielu pokoleń młodych muzyków - współpracowała z naszym stowarzyszeniem przez wiele lat przy realizacji programu pomocy wybitnie zdolnym.

VII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbywały się w Iwoniczu-Zdroju w dniach 30 lipca - 13 sierpnia.

W ramach tego wakacyjnego cyklu odwiedzamy miejsca ciekawe i ważne dla zrozumienia naszej narodowej tożsamości, a trochę zapomniane.

Podkategorie

informacje prasowe