Na nasz pierwszy koncert po wakacjach zapraszamy w niedzielę 6 września o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

VI Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana odbywają się w tym roku w Miliczu w dniach 1-15 sierpnia. 8 i 9 sierpnia zagramy dwa wspaniałe koncerty otwarte dla publiczności. A 12 sierpnia otwieramy wystawę poplenerową.

Spotkania Wielodyscyplinarne mają służyć przede wszystkim stworzeniu warunków do pracy i rozwoju zainteresowań. Zbieramy w jednym miejscu ludzi o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku z nadzieją, że wspólnie spędzony czas wypełniony rozmowami i różnorodną aktywnością zaowocuje wzajemną inspiracją i motywacją do pracy.

W sobotę 8 sierpnia serdecznie zapraszamy do Pałacu Maltzanów w Miliczu na otwarty koncert uczestników naszego programu! Wstęp wolny.

Koncert jest jednym z wydarzeń rozpoczynających się 1 sierpnia w Miliczu VI Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych „Rzeczpospolita mniej znana”.

W tym roku do udziału w stażach badawczych zgłosiło się 74 uczestniczek i uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym. Pierwsze staże ruszyły już w maju, a ostatnie zakończą się we wrześniu. Młodzi naukowcy pracują w zespołach badawczych w prawie 20 jednostkach uniwersyteckich i instytutach PAN.

W tegorocznej puli, z której finansujemy staże, wyczerpały się już niestety środki i nie przyjmujemy kolejnych zgłoszeń.

Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie to wspaniały początek kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych.

Podkategorie

informacje prasowe