W sobotę 8 sierpnia serdecznie zapraszamy do Pałacu Maltzanów w Miliczu na otwarty koncert uczestników naszego programu! Wstęp wolny.

Koncert jest jednym z wydarzeń rozpoczynających się 1 sierpnia w Miliczu VI Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych „Rzeczpospolita mniej znana”.

W tym roku do udziału w stażach badawczych zgłosiło się 74 uczestniczek i uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym. Pierwsze staże ruszyły już w maju, a ostatnie zakończą się we wrześniu. Młodzi naukowcy pracują w zespołach badawczych w prawie 20 jednostkach uniwersyteckich i instytutach PAN.

W tegorocznej puli, z której finansujemy staże, wyczerpały się już niestety środki i nie przyjmujemy kolejnych zgłoszeń.

Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie to wspaniały początek kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych.

Osoby zainteresowane badaniami owadów (uczniowie i studenci) mogą do końca lipca zgłaszać się na tygodniowe bezpłatne warsztaty organizowane we wrześniu w Mikołajkach przez znakomity Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

VI Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana odbędą się w Miliczu w dniach 1-15 sierpnia.

Udajemy się do miasta hrabiów Maltzanów, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, miasta o bogatej historii polsko-czesko-niemieckiej, z ruinami zamku książąt oleśnickich z XIV wieku, z zespołem pałacowym z II poł. XX wieku, z pierwszym na Śląsku parkiem w stylu angielskim.

W okolicy znajduje się także jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce Dolina Baryczy, który również będziemy zwiedzać. Planujemy także tradycyjne wycieczki objazdowe, m. in. do Kalisza.

Podkategorie

informacje prasowe