Wakacje rządzą się swoimi prawami i my je (częściowo) respektujemy. Latem organizujemy dwa kultowe obozy: "Pasterkę" i "Plener", organizujemy też staże badawcze. A miłośnicy filmu na ostatnie zajęcia w tym roku akademickim załapią się jeszcze we wrześniu.

Drużyna nastoletnich inżynierów w składzie: Tomasz Cienkowski z Tłuchowa, Julian Molski z Poznania, Agnieszka Osińska z Torunia, Mateusz Sieniawski z Olsztyna, Zofia Sorbjan z Warszawy wróciła już z wyprawy za koło podbiegunowe – do miejscowości Andøya w Norwegii. Odwiedzili tam bazę rakietową Europejskiej Agencji Kosmicznej. To była główna nagroda w Konkursie Astronautyczno-Robotycznym dla Gimnazjalistów ASTROBOT. Finał 2. edycji konkursu zorganizowaliśmy w marcu w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach XII Festiwalu Róż w Warszawie. Sobota 12 lipca 2014, godz. 17.00, Ogród Botaniczny UW, Al. Ujazdowskie 4.

Jest już po terminie. Jednak nasz formularz rekrutacyjny baza.fundusz.org/rejestracja jeszcze działa. Spóźnialscy kandydaci mogą się zarejestrować, byle nie przesadzili z tym spóźnieniem.

Najważniejszy jest tekst Twojej wypowiedzi (a także - prace plastyczne w przypadku plastyków i opinia nauczyciela w przypadku muzyków). Solidnie przemyśl treść i formę Twojego wniosku o przyjęcie do programu. A zarejestruj się już teraz!

Nie wpadaj w panikę. Nasz formularz rekrutacyjny baza.fundusz.org/rejestracja nadal działa w lipcu. Spóźnialscy kandydaci mogą się zarejestrować, byle nie przesadzili z tym spóźnieniem.

Najważniejszy jest tekst Twojej wypowiedzi (a także - prace plastyczne w przypadku plastyków i opinia nauczyciela w przypadku muzyków). Zamiast nerwowo klikać nasz formularz dziś przed północą, solidnie przemyśl treść i formę Twojego wniosku o przyjęcie do programu.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 29 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Nasze koncerty są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Tegorocznych maturzystów - nie tylko uczestników naszego programu - zachęcamy do udziału w sierpniowym obozie naukowym organizowanym przez Collegium Invisibile.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 czerwca.

Niestety, w tym roku szkolnym nie przyjmujemy już nowych wniosków o dofinansowanie kursów muzycznych.

Pula środków na ten cel wyczerpała się.

Zapraszamy na koncert utalentowanych nastolatków w sobotę 14 czerwca 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

Chociaż działamy już ponad 30 lat, w polskich szkołach - również tych najlepszych - jest wielu uczniów, którzy bardzo skorzystaliby na udziale w naszym programie, ale o nas nie słyszeli. Mamy do nauczycieli wielką prośbę o wsparcie naszej akcji informacyjnej. Możemy się odwdzięczyć!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, takich jak: obozy naukowe, staże badawcze, seminaria, organizuje warsztaty naukowe, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy; stypendystom pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych.

Na koniec każdego roku szkolnego uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym prosimy o pisanie i nadsyłanie sprawozdań z całorocznej pracy.

Sprawozdanie jest podstawowym dokumentem rozpatrywanym przy kwalifikacji na następny rok.

Prosimy też o przesłanie zaległych sprawozdań z zajęć, w których wzięliście udział. Termin upływa 30 czerwca.

Napiszcie jak rozwijaliście swoje pasje w mijającym roku szkolnym, czego ważnego i ciekawego się nauczyliście, co sprawiało wam największe trudności i czy udało się wam je przezwyciężyć.

Prowadzisz samodzielne badania jeszcze przed maturą? Nie jesteś wyjątkiem! Przygotuj pracę naukową i weź udział w 21. polskiej edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE!

Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć nagrody pieniężne i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych. Ale przede wszystkim to wspaniała szansa spotkania innych młodych pasjonatów nauki, która procentuje przez długie lata.

Rozpoczęły się warsztaty robotyczne w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie dla uczniów gimnazjum, które wspólnie z Centrum organizujemy tej wiosny po raz pierwszy.

Zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w sobotę 31 maja 2014 o godzinie 18.00 do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12 w Warszawie.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Uczestniczki i uczestników programu z klas III gimnazjum oraz licealistów zapraszamy na dodatkowe 2-dniowe seminarium matematyczne organizowane przez dr Joannę Jaszuńską z Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej.

Seminarium będzie poświęcone grom i odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca.

W czasie długiego weekendu majowego w Serocku n. Narwią spotkało się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W tym roku obóz rozpoczął się w czwartek 24 kwietnia i skończył w niedzielę 4 maja. Młodsi uczestnicy brali w nim udział nieco krócej. Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości pokrywa Fundusz.

Nowe wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia powinny wpłynąć do Biura Funduszu do końca czerwca. Uczniów zgłaszają szkoły, rodzice, znajomi. Można się również zgłosić samodzielnie.

W tym roku rekrutację prowadzimy po raz pierwszy przez internet.

W czasie długiego weekendu majowego w Serocku n. Narwią spotyka się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W tym roku obóz rozpoczął się w czwartek 24 kwietnia i kończy w niedzielę 4 maja. Młodsi uczestnicy biorą w nim udział nieco krócej. Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości pokrywa Fundusz.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 11 maja o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To kolejna znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.  

Zachęcamy uczniów w wieku 13-18 lat do zgłaszania swoich pomysłów naukowych do czwartej edycji Google Science Fair. Czas składania prac w tym międzynarodowym konkursie mija 12 maja.

16 kwietnia mija dziesięć lat od śmierci współzałożyciela Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, wybitnego socjologa profesora Jana Szczepańskiego.

Profesor był nie tylko bardzo pracowitym uczonym, zasłużonym dla nauki. Był też bardzo aktywnym działaczem społecznym.

W czasie długiego weekendu majowego w Serocku n. Narwią spotka się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W tym roku obóz rozpoczyna się w czwartek 24 kwietnia i kończy w niedzielę 4 maja. Młodsi uczestnicy biorą w nim udział nieco krócej. Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości pokrywa Fundusz.

We wtorek 8 kwietnia w Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Stefanii Światłowskiej.

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 13 kwietnia o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.  

Podkategorie

informacje prasowe