VI Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana odbędą się w Miliczu w dniach 1-15 sierpnia.

Udajemy się do miasta hrabiów Maltzanów, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, miasta o bogatej historii polsko-czesko-niemieckiej, z ruinami zamku książąt oleśnickich z XIV wieku, z zespołem pałacowym z II poł. XX wieku, z pierwszym na Śląsku parkiem w stylu angielskim.

W okolicy znajduje się także jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce Dolina Baryczy, który również będziemy zwiedzać. Planujemy także tradycyjne wycieczki objazdowe, m. in. do Kalisza.

Wakacje rządzą się swoimi prawami i my je (częściowo) respektujemy. Latem organizujemy dwa kultowe obozy: "Pasterkę" i "Plener", finansujemy (i pomagamy zorganizować) liczne indywidualne staże badawcze. A miłośnicy filmu na ostatnie zajęcia w tym roku akademickim pojadą we wrześniu. Uczestnicy programu biorą też udział w różnych wyjazdach organizowanych przez naszych partnerów.

Nowe wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia powinny wpłynąć do Biura Funduszu do końca czerwca.

Uczniów zgłaszają szkoły, rodzice, znajomi. Można się również zgłosić samodzielnie.

Rekrutację prowadzimy w internecie - komplet dokumentów należy zgromadzić na swoim koncie do 15 lipca.

Nasze stowarzyszenie nie udziela pomocy pieniężnej o charakterze socjalnym - nominacje Funduszu są przyznawane osobom, które mają znaczące osiągnięcia i chcą pracować nad swoim rozwojem.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zagramy w sobotę 27 czerwca 2015 o godz. 18.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12 (Sala Widowiskowa).

Na nasz kolejny koncert w Warszawie zapraszamy w niedzielę 14 czerwca o godz. 12:00 do Zamku Królewskiego.

To znakomita okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich - przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Podkategorie

informacje prasowe